Regióny Košice

LÚPEŽNÉ PREPADNUTIE VO VÝŤAHU! Okradol len 17-ročného tínedžera

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – 24-ročný mladík na Štúrovom nábreží v Spišskej Novej Vsi lúpežne prepadol 17-ročného tínedžera. Číhal naňho vo výťahu. 

 

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi vzniesol obvinenie pre zločin lúpeže mladému páchateľovi zo Spišskej Novej Vsi. Informovala o tom košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Mladík podľa doterajšieho vyšetrovania v nedeľu v nočných hodinách na Štúrovom nábreží v Spišskej Novej Vsi lúpežne prepadol 17-ročného chlapca. Ku skutku došlo pri dverách výťahu v obytnom dome, keď poškodený chlapec vychádzal z výťahu, v ktorom sa spoločne viezli. Páchateľ tínedžerovi ukradol kapsičku, ktorú mal prevesenú na ramene. V kapsičke mal tínedžer mobilný telefón, bezdrôtové slúchadlá, peňaženku s 10 eurami a osobné doklady. Poškodenému chlapcovi spôsobil škodu najmenej 345 eur, pričom žiadne zranenia, našťastie, neutrpel.

Policajná hliadka v Spišskej Novej Vsi krátko po prijatí oznámenia 24-ročného Spišskonovovešťana vypátrala a obmedzila na osobnej slobode. Osoba obvineného mladého muža je už polícii známa. V minulosti bol viackrát trestne stíhaný najmä za výtržníctvo a v súčasnosti je v podmienečnom treste. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia a zároveň vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov.