Regióny Komunálne voľby Voľby do VÚC Bratislava Voľby 2022 Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

VIDEO POSLANEC OPITÝ ako “čík”! POTÁCAL SA nočnými ulicami: Ľudia mu za to poriadne naložili

Ilustračná foto. ZDROJ: fb Polícia SR

KOŠICE – Veľmi nepríjemné spomienky na uplynulý víkend a obdobie krátko po voľbách bude mať 39-ročný mestský poslanec mesta Košice Michal Djordjevič. V centre mesta sa totiž prechádzal v podguráženom stave a jeho motorika bola zjavne ovplyvnená alkoholom. Navyše, k neželanej popularite mu teraz „dopomohlo“ aj video, ktoré je aktuálne vo veľkom zdieľané na sociálnych sieťach.

 

Michal Djordjevič sa v komunálnej politike pohybuje od roku 2014, kedy bol zvolený za poslanca mestskej časti Košice-Staré Mesto a od roku 2018 je aj mestským poslancom. V aktuálnych komunálnych voľbách skončil druhý v kandidatúre na miesto starostu Mestskej časti Košice-Staré Mesto. Od voličov získal takmer 20 % hlasov. Dostal sa aj do mestského zastupiteľstva – zakrúžkovalo ho 1197 ľudí. Najnovšie sa staronový poslanec v podguráženom stave motal nočnými ulicami Košíc. Rozkopal kôš, obťažoval ženu a na záver sa ešte aj vymočil. A to pred voľbami sľuboval v meste bezpečnosť a čistou:

Dnes môžem povedať, že mám dostatok politických aj životných skúseností na to, aby som mohol riadiť ako starosta takú významnú mestskú časť, akou Staré Mesto bezpochyby je. Stoja pri mne viacerí miestni aj mestskí poslanci, ale aj osobnosti verejného, či profesijného života. Ako jediný z kandidátov mám podporu Vás,  obyvateľov našej mestskej časti, ktorú ste mi vyjadrili svojim vzácnym podpisom. Popri zbieraní podpisov som získal desiatky podnetov na vylepšenie života v Starom Meste. Budem sa nimi určite zaoberať a riešiť ich,“ píše Djordjevič vo svojom volebnom programe.

Mestský poslanec Košíc Michal Djordjevič (v strede) si poriadne zavaril videom medializovaným na sociálnych sieťach. ZDROJ: fb Michal Djordevič

Uvedené v ňom mal aj ďalšie významné posolstvá. „Je neakceptovateľné, že ľudia sa boja chodiť sami po ulici, keď sa zotmie. Rôzne partie asociálov, ale aj mladých študentov v parkoch, hlavne starší ľudia, obchádzajú. Nehovoriac o tom, koľko odpadkov títo neprispôsobiví občania vytvárajú. Spávajú pod balkónmi, vykonávajú tam potrebu. Toto si v Starom Meste zaslúžime?“ uvádza Djordjevič na svojej stránke a pokračuje:

„Jednoznačne je potrebné problematické lokality, ale aj všetky ulice Starého Mesta dostatočne v noci osvetliť, kríky upraviť, aby sa nevytvárali húštiny vhodné na nocľah. Nedostatok mestských policajtov budem ako starosta kompenzovať pracovníkom, ktorý bude monitorovať problematické lokality a následne bude kontaktovať políciu. Verím, že ho časom budú dobrovoľne sprevádzať aj miestni obyvatelia a vytvoria sa tzv. občianske hliadky, ktoré nebudú potrebovať žiadne kompetencie, iba kontaktovať príslušné orgány v prípade potreby,“ dodal Djordjevič.

Na druhej strane si môžete pozrieť video podguráženého poslanca, ako aj jeho vyjadrenie k celému incidentu.

Mestský poslanec Košíc Michal Djordjevič (v strede) si poriadne zavaril videom medializovaným na sociálnych sieťach. ZDROJ: fb Michal Djordevič