Regióny Košice Domáce

Polícia ukončila zásah v Košiciach pre údajný nástražný výbušný systém

Policajti zasahujú pre nahlásenie nástražného výbušného systému. (FB/Polícia SR)

KOŠICE – Polícia a hasiči ukončili zásah pred jedným z obytných blokov v košickej mestskej časti (MsČ) Staré Mesto približne o 14.30 h, kde bol v sobotu okolo obeda nájdený doposiaľ nešpecifikovaný predmet. TASR to potvrdil hasičský veliteľ zásahu Milan Vereščák. Približne 70 evakuovaných ľudí sa vrátilo do svojich bytov.

“Jednotka bola povolaná k údajnému nástražnému systému. Polícia už bola na mieste a mala označené vyhradené miesto zásahu. Bolo nutné evakuovať všetkých obyvateľov, ktorí boli v bytovke,” uviedol s tým, že im bol poskytnutý evakuačný autobus. “Zásah je ukončený, pyrotechnici zaistili údajnú výbušninu a musia preskúmať, o čo išlo,” dodal.

Ako pre TASR povedal starosta MsČ Košice-Staré mesto Igor Petrovčík, pre evakuovaných obyvateľov boli pripravené priestory Základnej školy na Námestí Laca Novomeského.

“Bol som za nimi v autobuse a oznamoval som im, kedy asi budú môcť ísť naspäť. V momente, keď riaditeľka školu otvárala, bolo oznámené, že občania sa môžu vrátiť do svojich obydlí,” priblížil s tým, že otvorenie budovy napokon nebolo potrebné.

“Starostom som približne mesiac, ale ani ako občan – Staromešťan si niečo podobné nepamätám. Malo ísť o  nástražný systém, bližšie informácie mi vyšetrovateľ zatiaľ nepodal.  Išlo to na expertízu a tá ukáže, o čo išlo. Ale vraj to bolo nebezpečné,” doplnil.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová uviedla, že nájdený predmet policajní pyrotechnici na mieste zneškodnili a prevzali na ďalšie skúmanie. “Bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť a verejnosť budeme informovať hneď, ako to situácia dovolí,” uzavrela.