Regióny Košice

Košické jazero vyčistia! Pre niektorých však kúpanie stále nebude bezpečné

Jazero budú čistiť od nebezpečných siníc. Zdroj: mesto Košice

KOŠICE – Obľúbené jazero Košičanov sa konečne dočká zmeny. Zajtra, 23. júla, budú po štyroch týždňoch pokračovať v odstraňovaní nebezpečných siníc z vôd košického Jazera v mestskej časti Nad jazerom.

 

Vo vode košického jazera bude zajtra ráno od šiestej do sedemnástej hodiny brázdiť špeciálne nafukovacie plavidlo.Pracovníci českej spoločnosti Rawat consulting z Brna do vody aplikujú prípravky bakteriálnych zmesí. Ide o koncentrované bakteriálne prípravky, ktoré významne urýchľujú naštartovanie a obnovu biologickej rovnováhy ekosystému v nádržiach.

“Mesto Košice v tej súvislosti žiada rybárov, aby v piatok do 17.00 hod nevykonávali nahadzovanie na vodnej ploche jazera. Okrem chytania rýb tam v tom čase nebude možné ani kúpanie. Na dodržiavanie týchto opatrení bude v priebehu dňa dohliadať aj hliadka Mestskej polície,” uvádza mesto na svojej internetovej stránke.

Ešte v polovici júla odobrali zamestnanci košického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) vzorky vody na kúpanie z troch miest na jazere, ktoré najčastejšie využíva verejnosť. Výsledky ukázali, že voda v jazere síce je vhodná na kúpanie, avšak deťom, alergikom či osobám so slabšou imunitou sa kúpanie neodporúča.