Regióny Košice

Košická zoologická záhrada privítala v júli rekordných takmer 63-tisíc návštevníkov

Zdroj: TASR / AP

KOŠICE – Rekordnú návštevnosť zaznamenala Zoologická záhrada Košice v priebehu mesiaca júl. “Bránami zoo prešlo takmer 63-tisíc návštevníkov, čo je o 5000 viac ako vlani. Aktuálne je návštevnosť s číslom 150-tisíc vyššia, ako bola za celý rok 2010,” informovala TASR vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová.

 

Lákadlom pre návštevníkov sa v tejto sezóne stali aj zážitkové programy. Pre veľký záujem o Noc v zoo došlo v ponuke aj k mimoriadnym termínom. Obľúbené sú už niekoľko rokov prímestské tábory, ale napríklad aj jazda areálom či večerný peší okruh so sprievodcom. “O zážitkové programy, ktoré ponúka zoo, doteraz prejavilo záujem viac ako 400 ľudí, prevažne z Košíc. Medzi bežnými návštevníkmi i účastníkmi týchto programov boli však ľudia z celého Slovenska, ako aj z Maďarska a Česka. Noc v zoo si napríklad objednala aj rodina z Luxemburska, ktorá však napokon pre ochranné opatrenia súvisiace s pandémiou nemohla vycestovať,” priblížila Malešová. Podstatne menej ako vlani zoo navštevujú maďarskí turisti, ktorí v minulom roku tvorili takmer 30 percent návštevníkov.

V súčasnosti chová zoo v mestskej časti Kavečany 1300 zvierat, ktoré zahŕňajú 280 druhov. ‘Magnetom’ pre návštevníkov sa v tejto sezóne stali pandy červené, polročné mláďatá medveďov hnedých a najnovšie aj prírastky dvojice tukanov veľkozobých. Kým medvedíky prišli do zoo zo záchrannej stanice v Zázrivej, o mláďatá tukanov sa pričinili chovatelia zoo. “Paradoxne, tomuto úspechu sčasti pomohli protipandemické opatrenia, ktoré si vynútili zatvoriť košickú zoo a následne potenciálnym rodičom dopriali väčší pokoj pri hniezdení,” dodala Malešová.