Regióny Košice Top

Košická vlajka vyvolala vášne! Tvrdé slová ľudí: “Hanba, Košice boli obsadené Ukrajinou.” Zasiahnuť musela aj polícia

Vlajka mesta Košice.
Vlajka mesta Košice. Zdroj: kosice.sk, TASR/František Iván

KOŠICE – Na internete sa objavila fotografia znázorňujúca budovu divadla v meste Košice spolu s mestskými vlajkami. Snímka však takmer okamžite vyvolal medzi ľuďmi, ktorí si vlajku pomýlili vášne. V komentároch písali rôzne nelichotivé narážky na Ukrajincov. Na nenávistné komentáre zareagovali aj policajti.

 

Spravodajský portál Košice: Dnes na svojej facebookovej stránke zverejnil fotografiu košického divadla spolu s ich mestskými vlajkami, ktoré vyvesili pri príležitosti dňa mesta Košice. Komentujúci si však ich mestskú vlajku pomýlili s vlajkou Ukrajiny, nakoľko ide taktiež o kombináciu žltej a modrej, avšak na vlajke mesta Košice sa nachádza aj ich erb. Niektorí komentujúci si ho však zrejme nevšimli, a tak sa pod príspevkom rozprúdila horlivá debata.

Ľudia sa v komentároch začali pozastavovať nad tým, ako si mesto mohlo dovoliť rozvešať na verejnom priestranstve vlajku Ukrajiny. Pod príspevkom sa objavovali komentáre ako “hanba“, “toto že sú Košice?” alebo “ale toto už je prehnané!!! Hanba Slovensku aj Košiciam!!” Niektorých ľudí skutočne rozohnila ešte viac. “Kde som? Na Slovensku, alebo na Ukrajine? Vymývanie mozgov? Dajte tam košický erb a nie cudzie vlajky. Sme na smiech všetkým, ako prikážu, tak robíme. A hrdosť k mestu, Slovensku, to nikomu nič nehovorí? Sú na Ukrajine naše vlajky? Nie sú tam ich, a nie ešte naše. Aj hlúposť je dar boží,” poznamenal jeden z komentujúcich.

Vzápätí sa s tvrdými slovami na mesto Košice pridal ďalší, “Hanba, Košice boli obsadené Ukrajinou ktorá sa rozširuje nežiaduco ku svojej Amerike a kto je tu agresor. Tajní agenti ovládajúci myseľ donútili ľudí vypustiť vlajku do ulíc ako signál dominancie, hanba.” Niektorí obyvatelia sa však nezdržali smiechu a nahnevanému davu sa pokúsili vysvetliť, že sa skutočne jedná o vlajku Košíc. “Ani nepoznajú vlajky a erby miest v ktorých žijú. Späť do škôl,” pobavene napísal jeden z komentujúcich. Ďalší sa zas pozastavoval nad tým, že vlajku Košíc nepoznajú ani miestni, ” ešte pochopím, keď Bratislavčan nepozná naše farby, ale keď pozriem komenty a vidím rodné mesto Košice, tak sa mi chce grciať …”

Vlajka mesta Košice.
Vlajka mesta Košice. Zdroj: kosice.sk

Zasiahli aj policajti

Na situácia s vlajkou Košíc zareagovali aj policajti, ktorí na sociálnej sieti profile Hoaxy a Podvody poznamenali, že “Je to zrkadlo do duše slovenského národa.” Komentáre pod týmto príspevkom podľa nich len odzrkadľuje stav našej spoločnosti. “Im stačí vidieť len žltú a modrú farbu a a ihneď začínajú šíriť nenávisť,” konštatovali muži zákona.

Ako ďalej dodali, “V poslednom čase sa objavili dva prieskumy, podľa ktorých sú Slováci na tom takmer najhoršie v celej Európskej únii, čo sa týka vplyvu dezinformácií. Hoaxy sú pritom založené na negativizme – ich cieľom je vyvolávať nenávisť a rozdeľovať spoločnosť. Priložený status je najlepším dôkazom, že oba prieskumy sú pravdivé.” uzavreli muži zákona.