Regióny Košice

Košice začínajú s opravami výtlkov na cestách

Zdroj: TASR / Alexandra Moštková

KOŠICE – Mesto Košice začína s opravami výtlkov na cestách, ktoré vznikli v zimnom období vplyvom počasia. Vodičov preto čakajú krátkodobé dopravné obmedzenia. TASR o tom informoval Miroslav Sambor z referátu styku s verejnosťou a médiami Magistrátu mesta Košice.

 

Ako spresnil, pre zlepšenie poveternostných podmienok začínajú dodávateľské spoločnosti mesta, ktoré vykonávajú stavebnú údržbu komunikácií, s výrobou teplých asfaltových zmesí. V najbližších dňoch budú postupne prijaté viaceré krátkodobé dopravné obmedzenia na uliciach, na ktorých sú opravy výtlkov nevyhnutné.

Tie sa začínajú na trasách košickej mestskej hromadnej dopravy a na medzisídliskových miestnych komunikáciách. Podľa Sambora sa už práve vykonávajú na uliciach Rastislavova a Žižkova. “V nasledujúcich dňoch sa začnú opravovať výtlky aj na uliciach Považská, Slanecká, Palackého, Bajzova, Študentská, Odborárska, Kupeckého, na Triede KVP, Moskovskej triede, Americkej triede a Triede arm. gen. Svobodu,” povedal.

Mesto Košice žiada motoristickú verejnosť o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných dopravných značení, ktoré boli odsúhlasené krajským dopravným inšpektorátom.