Regióny Košice Top

Košice vyzývajú na elektronickú registráciu. SMS bude akceptovaná

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

KOŠICE – Na elektronickú registráciu cez “koronaregistracia.kosice.sk/prihlasenie” vyzýva mesto Košice záujemcov o testovanie v rámci kontinuálneho dobrovoľného skríningu na ochorenie COVID-19. SMS, ktorú zaregistrovaný po otestovaní dostane, bude slúžiť ako doklad o vykonanom teste. TASR o tom informoval hovorca magistrátu Vladimír Fabian.

 

„SMS správa bude od 27. januára slúžiť ako doklad o výsledkoch vykonaného testu v prípade kontroly dodržiavania zákazu vychádzania príslušníkmi Policajného zboru. Vyzývame preto všetkých, ktorí sa prídu testovať, aby využili túto možnosť a urýchlili proces registrácie a vyhodnotenia,“ povedal s tým, že mesto dostalo potvrdenie o tom, že SMS bude akceptovaná ako doklad, vo štvrtok (21. 1.) večer.

Elektronická registrácia pred samotným otestovaním podľa magistrátu výrazne zníži nápor na administratívnych pracovníkov a urýchli sa tým priebeh testovania. Výhodou je, že po skončení testu nebude potrebné čakať na výsledok. Doručený bude práve prostredníctvom SMS. „Zároveň odpadá potreba tlačeného potvrdenia o výsledku. To bude k dispozícii len na vyžiadanie,“ dodal.

V Košiciach bude aj v piatok a cez víkend otvorených 77 odberných miest s viac ako 100 odbernými tímami. V piatok sa na väčšine z nich bude dať otestovať od 16.00 do 20.00 h. Vybrané odberné miesta sú otvorené od 9.00 do 20.00 h. Zoznam je zverejnený na webovej stránke korona.kosice.sk.

Ako Fabian informoval, vo štvrtok sa v Košiciach prišlo dať otestovať 19 956 ľudí, z čoho malo pozitívny výsledok na nákazu novým koronavírusom 155. Miera pozitivity tak dosiahla 0,78 percenta.