Regióny Košice Top

Konečne! Po roku začala v Košiciach fungovať karanténna stanica pre psov

Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

KOŠICE – V Košiciach po niečo vyše roku, keď skončila zmluva s predchádzajúcim poskytovateľom, začala vďaka Únii vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP) opäť fungovať karanténna stanica pre túlavé psy.

 

Vznikla v areáli neďaleko Hanisky, kde bude únia aj naďalej prevádzkovať svoj útulok na pozemku patriacom mestu Košice. Ten má od roku 2019 prenajatý na 20 rokov za symbolické euro ročne z dôvodov hodných osobitného zreteľa.

„Podľa zákona o veterinárnej starostlivosti môžu samosprávy prevádzkovať karanténnu stanicu vo vlastnej réžii alebo si tieto služby objednať. Mesto Košice sa rozhodlo pre druhú možnosť a v súčasnosti spolu s ÚVP rokuje o záverečných detailoch zmluvy,“ informuje hovorca mesta Vladimír Fabian.

Výstavba karanténnej stanice sa začala na jar minulého roka. Únia vzájomnej pomoci na ňu získala finančné zdroje v šesťcifernej sume od anonymného darcu. K sprevádzkovaniu karantény došlo uplynulý mesiac po získaní všetkých potrebných úradných dokumentov.

O psíkov sa postarajú štyria zazmluvnení veterinári a spolu s troma zamestnancami a ďalšími dobrovoľníkmi z únie.

Vo vnútri je pre nich k dispozícii spolu osemnásť kotercov a jedna tzv. klietková miestnosť. Sú od seba oddelené stenami a “hafkáči” sa z nich majú možnosť ísť prevetrať do vonkajšieho výbehu.

Dnes je už tam umiestnených 21 štvornohých obyvateľov, ktorí čakajú na svojich nových majiteľov. Ak si psíkov do dvoch týždňov od nájdenia nik neadoptuje, pôjdu do útulku. Odtiaľ sa takisto môžu dostať k dobrým ľuďom, ktorí sa o nich postarajú.

 

Galéria
Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula
Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula
Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula
Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula
Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula
Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula
navigate_before
navigate_next