Komfortné cestovanie. Po dvoch rokoch je tu opäť letecké spojenie z Košíc do Nemecka

KOŠICE – Po takmer dvojročnej prestávke opäť obnovili priame letecké spojenie Košíc s Nemeckom. Letecká spoločnosť Eurowings, člen skupiny Lufthansa, sa vrátila na linku Košice – Düsseldorf na Veľký piatok (15. 4.).

 

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Thomas Dworschak uviedol, že linka bude prevádzkovaná do konca mája dvakrát týždenne – pondelky a piatky. Od júna sa frekvencia letov zvýši na trikrát týždenne, pribudnú nedeľné lety. „Odlety sú plánované vždy v popoludňajších hodinách,“ dodal. Spojenie východného Slovenska s metropolou nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie – Vestfálsko prináša podľa riaditeľa množstvo príležitostí pre podnikateľský sektor na oboch stranách. Taktiež výrazne približuje turistické atraktivity Košického i Prešovského samosprávneho kraja pre nemeckých cestovateľov. „V neposlednom rade je výbornou správou pre početnú slovenskú komunitu žijúcu nielen priamo v Düsseldorfe, ale aj v okolitých mestách Kolín nad Rýnom, Dortmund, Essen, Wuppertal či v neďalekom Holandsku, ktoré je veľmi dobre dostupné verejnou dopravou,“ upozornil Dworschak.

Spádová oblasť letiska v Düsseldorfe je podľa neho obrovská a návrat tejto linky je prísľubom pre rozvoj cestovného ruchu, obchodu i medzinárodnej spolupráce rôzneho druhu medzi východným Slovenskom a Severným Porýním – Vestfálskom. „Zaujímavosťou je, že linka bude prevádzkovaná v Košiciach nielen lietadlami typu Airbus A319 a A320, ale aj Airbusom A220, ktorý patrí medzi najmodernejšie civilné lietadlá súčasnosti,“ zdôraznil Dworschak. Dodal, že letecký dopravca ho má prenajaté od litovskej spoločnosti Air Baltic a má kapacitu 145 sedadiel. V porovnaní s ostatnými lietadlami v rovnakej kategórii spotrebuje o 20 percent menej paliva, produkuje o 50 % menej emisií oxidov dusíka a je štyrikrát tichšie. Premiérovo sa v Košiciach predstavilo už na prvom piatkovom lete obnovenej linky.

Viac o téme: airbus, cestovanie, doprava, dovolenky, Eurowings, Košice, letectvo, letisko, Lufthansa, turistika

Súvisiace články