Regióny Košice

Hrôzostrašné video! Cyklista sa zrazil s jeleňom: Neuveríte, čo mu zachránilo život

Hrôzostrašná zrážka s jeleňom.
Hrôzostrašná zrážka s jeleňom. Zdroj: FB/P.C.

KOŠICE – Cyklistika sa stáva pre ľudí čoraz bežnejšou súčasťou každodenného života.  Mnoho ľudí sa preto rozhodne stráviť svoj voľný čas v prírode a na bicykloch. To, čo však počas takéhoto výletu prežil Peter, by nechcel zažiť nikto! Išlo mu skutočne o život.

 

Peter sa rozhodol vydať sa na poriadne adrenalínovú cyklojazdu a vybral sa previezť kúsok od vrcholu Kojšovská Hoľa. To, čo však prišlo o pár hodín, rozhodne nečakal. Počas jeho jazdy na bicykli sa zrazil s jeleňom, akoby zázrakom sa mu však podarilo prežiť. Video, ktoré zachytáva jeho obrovské šťastie, začalo takmer okamžite kolovať na sociálnych sieťach. 

Petrovi jeleň prefrčal okolo hlavy a len zázrakom ho nezhodil z bicykla či inak mu neublížil. “Zrážka s jeleňom(pravý horný roh) respektíve ukážkový príklad šťastia v nešťastí. V prvom rade som ho určite ja vyplašil, ale som mu vďačný, že tak vysoko vyskočil a “iba” mi kopol do prilby a tyčky na kameru. Mohlo to dopadnúť o dosť horšie. Darmo, my sme tam na návšteve,” napísal pokorne Peter.

Vo videu je pritom jasne vidieť ako adrenalínový cyklista po strete s divou zverou zastal a chvíľu sa nedokázal ani pohnúť. Pod jeho statusom tiež poznamenal, že takúto vec človek môže zažiť len raz za život. “Najhoršie na tom je, že takúto vec nevie nikto predpovedať. Niečo ako byť v zlom čase na zlom mieste. Možno, keby idem pomalšie, dostal by som väčší balanc a spadol. Ťažko povedať. Verím, že takýto stret človek zažije max raz za život a ja som si to už odškrtol, jedine, že by nie.”