HROZNÁ TRAGÉDIA Mladý muž po zrážke s VLAKOM ešte žil! ZOMREL v nemocnici: Cestujúci nemohli odísť. DESIVÉ detaily

KROMPACHY – Na koľajniciach vyhasol ďalší život. V stredu (12. 6.) okolo 21.50 hod. osobný vlak na trati medzi Krompachmi a Margecanmi zrazil 32-ročného muža, ktorý sa neoprávnene pohyboval v koľajisku.

„Môžem potvrdiť, že v smere do železničnej stanice Margecany došlo k zrážke vlaku osobnej prepravy a 32-ročného muža. Rušňovodič vlaku aj napriek snahe a použitiu rýchločinného brzdenia a zvukového a výstražného systému zrážke už nedokázal zabrániť,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová pre Korzár. Dychová skúška bola negatívna.

Muž podľa hovorkyne po zrážke ešte javil známky života, preto bol transportovaný rýchlou zdravotnou službou do nemocnice. „Okolo polnoci však svojim zraneniam v nemocnici muž podľahol,“ doplnila Ivanová.

Obhliadajúci lekár nariadil vykonanie pitvy. „Železničná doprava v tomto úseku bola počas dokumentovania tragickej udalosti zastavená. Policajti po ukončení potrebných úkonov začali vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Vzhľadom na citlivosť prípadu aj s úctou k pozostalým bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,“ uzavrela hovorkyňa polície.

Cestujúci nemohli z miesta odísť náhradnou dopravou

Policajti na mieste začali s vyšetrovaním nehody. Práve to stoplo vlakovú dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko podľa jej hovorcu Dominika Dreveckého musí postupovať podľa pokynov záchranných a bezpečnostných zložiek. Problémom bol terén, ktorý nedovoľoval vystúpiť cestujúcim, ktorí tak museli viac ako hodinu v noci čakať.

„Aj v tomto prípade sme boli pripravení previezť cestujúcich náhradnou dopravou, avšak z dôvodu zlého terénu pre výstup z vlaku nám to z bezpečnostných dôvodov nebolo umožnené. Vlak však fungoval ako za bežnej prevádzky so zapnutým kúrením, svetlom a funkčnými toaletami. Po príchode policajného technika a zdokumentovaní udalosti polícia dala súhlas na odchod vlaku o 23.20 hodine a do cieľovej stanice prišiel s meškaním 84 minút,“ doplnil hovorca.

Podľa Drevického nehoda spôsobila meškanie aj IC vlaku, expresnému vlaku, vlaku EuroNight a ďalšiemu osobnému vlaku v rozsahu 63 až 96 minút.

Viac o téme: Krompachy, tragédia, vlak, zrážka

Súvisiace články