Regióny Košice Trebišov

VIDEO Hrozivá zrážka nákladiaku s osobným autom: Traja zranení

Zdroj: FB / Polícia SR - Košický kraj

KOŠICE – K vážnej dopravnej nehode došlo v pondelok okolo poludnia na začiatku obce Nový Ruskov v smere od Sečoviec v okrese Trebišov. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

 

„Pri zrážke osobného auta s nákladným autom podľa prvotných informácií utrpeli zranenia tri osoby,“ spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Polícia vodičov žiada, aby v danom úseku zvýšili opatrnosť a rešpektovali pokyny polície.

Na pomoc bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Košíc. „Išlo o čelnú zrážku osobného motorového vozidla s nákladným vozidlom. V osobnom aute sa viezli tri osoby, z toho jedno dieťa,“ informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Košický kraj

Vodičku osobného auta po vyslobodení ošetrili a s poraneniami oboch horných a dolných končatín odovzdali do starostlivosti pozemných záchranárov. Posádka leteckých záchranárov si následne prevzala 70-ročnú spolujazdkyňu, ktorá utrpela vážnu zlomeninu predkolenia a došlo aj k zástave obehu. „Záchranári okamžite začali kardiopulmonálnu resuscitáciu, ktorá bola úspešná. Po stabilizovaní zdravotného stavu bola pacientka v umelom spánku v kritickom stave vrtuľníkom prevezená do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach,“ uviedla Hopjaková. Ostatní účastníci nehody boli podľa nej bez zranení.