Regióny Košice

Horský priechod Soroška pre nákladnú dopravu uzavreli

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

KOŠICE – Horský priechod Soroška v okrese Rožňava je pre nepriaznivé počasie a husté sneženie pre nákladnú dopravu uzavretý. V úseku sa tvoria aj kolóny vozidiel. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

“Na ceste R4 za hraničným priechodom je premávka smerovaná do jedného jazdného pruhu až po Kechnec. Horský priechod Slanec je prejazdný, doprava je však na mieste regulovaná policajtmi,” dodala.

Aktuálne sa na cestách v Košickom kraji nachádza vrstva utlačeného snehu a naďalej husto sneží, čo podľa jej slov spôsobuje šmýkanie vozidiel. Na cestách sa tvoria kolóny, pričom niektoré sú spôsobené škodovými udalosťami vozidiel. Vážne ani tragické dopravné nehody na cestách Košického kraja doposiaľ nezaznamenali.

Polícia apeluje na vodičov, aby v aktuálnych nepriaznivých poveternostných podmienkach zvážili nutnosť svojej cesty. “V prípade, že nie je možné cestu odložiť, uberte nohu z plynu, dodržiavajte potrebné rozostupy medzi autami a zbytočne neriskujte neprimeranými manévrami s vozidlom,” dodala Ivanová.