Regióny Košice Spišská Nová Ves Top

Hokejový svet v slzách: Zomrel známy tréner, jeho rukami prešlo viacero reprezentantov

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Hokejový svet zasiahla obzvlášť smutná správa. Zomrel legendárny hokejový tréner, ktorý svoj život zasvätil športu. Pod jeho vedením sa zrodilo množstvo slovenských hokejových legiend.

 

Ján Slebodník bol nie len významným hokejistom, ale aj úspešným a legendárnym trénerom. Bol uznávaným koučom, “cez ktorého ruky prešlo vyše tisíc hokejistov zvučných mien ako – Jasečko, Vaic, bratia Hudáčkovci, Bakoš, Jánošík, Skalický, Lapšanský, Vantroba, Giľák či Martin Belluš a mnoho ďalších,” poznamenali členovia jeho klubu HK Špišská Nová Ves.

Tento významný hokejista trénoval neuveriteľných 38 rokov. Členovia jeho klubu mu za túto záslužnú prácu posielajú obrovské ďakujem a dodávajú, že “odišiel človek, ktorého mali všetci radi a ktorý vždy rozdával úsmev okolo seba. Rodine aj známym vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.”

Zomrel významný hokejový tréner, jeho rukami prešlo množstvo legiend
Zomrel významný hokejový tréner, jeho rukami prešlo množstvo legiend. Zdroj: Facebook/HK Spisska Nova Ves

Na úžasného športovca a legendárneho trénera si zaspomínali aj ľudia, ktorí ho poznali. “Bol určitý čas aj trénerom nášho syna, bol to dobrý človek. Úprimnú sústrasť,” poznamenala Natália. Vzápätí sa pridal aj jeho zverenec, “začínal trénovať a ja hrať hokej. Ďakujem pán tréner.”

Ján Slebodník zomrel 11. mája 2022 vo veku nedožitých 74 rokov. Posledná rozlúčka s legendárnym trénerom bude dnes 13. mája 2022 o 14 hodine v obradnej sieni Domu smútku v Spišskej Novej Vsi.