Regióny Trenčín Košice Nové Mesto nad Váhom

HASIČI V AKCII. Stotisícové škody po požiari rodinného domu, horeli aj vagóny osobného vlaku

Požiar rodinného domu spôsobil škody za 110.000 eur. Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

TURŇA NAD BODVOU – Na 110.000 eur bola predbežne vyčíslená škoda nočného požiaru rodinného domu v Turni nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Jana Matis Libová.

 

K požiaru došlo v nedeľu (23. 1.) okolo 22.00 h, hasiči ukončili zásah v pondelok pred 03.00 h. „Išlo o požiar strechy rodinného domu, ktorý v minulosti slúžil ako reštaurácia. Pri príchode na miesto udalosti sa už požiar rozšíril na celú plochu strechy nad rodinným domom. Hrozilo rozšírenie požiaru na susediace rodinné domy, ako aj autoservis, ktorý mal strechu v tesnej blízkosti,“ spresnila s tým, že na miesto požiaru boli vyžiadaní aj dobrovoľní hasiči z obcí Turňa nad Bodvou, Mokrance a Čečejovce.  Počas zásahu museli vypnúť elektrický prúd na celej ulici. „Z toho dôvodu bol priestor osvetľovaný za použitia osvetľovacieho stožiaru a prenosných halogénových svietidiel. Príslušníci počas výkonu požívali aj autonómne dýchacie prostriedky,“ doplnila Matis Libová. Pri zásahu zasahovalo osem príslušníkov Hasičský a záchranný zbor tromi kusmi techniky a 14 dobrovoľných hasičov so štyrmi kusmi techniky. Príčina a okolnosti vzniku požiaru sú zatiaľ v štádiu zisťovania.

 

hasiči, požiar, dom
V železničnej stanici v Novom Meste nad Váhom horeli tri osobné vagóny. TASR – HaZZ

Deväť profesionálnych hasičov so štyrmi kusmi techniky zasahovalo v pondelok okolo 1.30 h nadránom pri požiari osobných železničných vozňov vo vlakovej stanici v Novom Meste nad Váhom. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, požiarom boli zasiahnuté tri železničné vozne z dvanásťvozňovej vlakovej súpravy, ktorá bola určená na likvidáciu. „Príslušníci Hasičského a záchranného zboru zasahovali v dýchacích prístrojoch, na hasenie nasadili päť hasebných prúdov. Postupne rozoberali vnútornú konštrukciu vagónov. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Čachtice, Hôrka nad Váhom a Pobedim,“ informoval Petrík. Hasiči podľa neho zlikvidovali požiar krátko pred piatou hodinou ráno, požiarisko skontrolovali termovíznou kamerou. Následne hasiči odovzdali priestor zástupcovi Železníc Slovenskej republiky. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčinu vzniku požiaru vyšetrujú špecialisti.