Regióny Košice

Hasiči majú plné ruky práce. Zasahujú v súvislosti s dažďom aj snehom

Hasiči majú dnes plní ruky práce. ZDROJ: FB/Laura Fridrich

KOŠICE – Hasiči v Košickom kraji vo štvrtok evidujú zásahy v súvislosti s dažďom aj snehovými zrážkami. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Jana Matis Libová s tým, že zatiaľ absolvovali viac ako 20 výjazdov spojených s počasím.

 

“V súvislosti so snehom sa najviac zasahuje v okresoch Spišská Nová Ves, Rožňava a Košice-okolie. Väčšina prípadov je k popadaným stromom,” uviedla. Za najnáročnejší označila zásah v smere z Košíc na Jahodnú, kde hasiči zasahujú už tri hodiny. “Nachádza sa tam na viacerých úsekoch väčšie množstvo popadaných, nalomených stromov,” spresnila.

Čo sa týka dažďa, doposiaľ zaznamenali celkovo tri výjazdy, a to v Košiciach v podchode pri budove katastrálneho úradu, ale aj v Moldave nad Bodvou a v Sečovciach.

Dážď spôsobil problémy napríklad aj v košickom útulku pre opustené zvieratá, kde voda zaplavila výbehy a niekoľko kotercov. “Útulok je pre kritickú situáciu zatvorený do odvolania,” uvádza Útulok Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov Košice na sociálnej sieti.