Regióny Košice Top

FOTO MALÚ Arianku a Igorka ZABIL len 20-ročný vodič: Dojemný odkaz SESTRY do neba 

Pri nehode prišli o život dve deti. Zdroj: FB/ Polícia SR - Košický kraj/Facebook

ZEMPLÍNSKE KOPČANY – K dopravnej nehode, pri ktorej zomreli dve maloleté deti, došlo v piatok 26. mája 2023. V noci do Arianky a Igorka narazil vodič vysokou rýchlosťou. Deti boli na mieste mŕtve. Dojímavé slová im zanechala na sociálnej sieti ich smútiaca sestra.

Tragická dopravná nehoda sa stala v noci 26. mája 2023 v obci Zemplínske Kopčany. Iba 20-ročný vodič auta BMW v obrovskej rýchlosti narazil do dvoch maloletých detí. Náraz usmrtil len 12-ročnú Arianku a 15-ročného Igorka.

Malého Igorka usmrtil vodič vo vysokej rýchlosti. Zdroj: Facebook
Malého Igorka usmrtil vodič vo vysokej rýchlosti. Zdroj Facebook

Informáciu o tragickej nehode potvrdila aj polícia. “Podľa doterajších zistení vodič (2003) vozidla zn. BMW, ktoré včera (26.5.) okolo 21. hodiny viedol v smere od obce Slavkovce na obec Zemplínske Kopčany, sa počas prechádzania miernej ľavotočivej zákruty pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, a približne 50 m od začiatku obce zrazil 2 chodcov – maloleté osoby (2011, 2008), ktorí pravdepodobne kráčali oproti idúcemu vozidlu,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Najnovšie informácie z tlačovej správy, ktorá sa konala v sobotu 27. mája 2023, nám poskytla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach – Jana Mésarová: “Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach, ktorý túto vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, po vykonaní potrebných procesných úkonov a zadovážení dôkazov už vzniesol obvinenie 19-ročnému vodičovi z michalovského okresu pre zločin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví . Mladý vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Spisový materiál bol s podnetom predložený prokurátorovi OP Michalovce. Za tieto skutky obvinenému mladému vodičovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia na štyri až desať rokov.”

Smrť týchto dvoch malých detí zasiahla mnohých. Najviac však trpí ich rodina. Ich sestra Lili sa s touto tragickou udalosťou vyrovnáva aj verejne a zanechala svojim najdrahším dojemný odkaz, ktorý trhá srdce: “Braček môj, budeš nám veľmi chýbať. Sestrička moja, opustila si nás. Budeš nám chýbať. Sestrička moja, prečo? Prečo si zomrela. Teraz sme ostali sami. Sestrička, ľúbim ťa. Srdiečko moje milované. Vyrastali sme spolu, boli sme spolu. Ale nezomreli sme spolu. Budeš mi chýbať. Odpočívaj v pokoji sestrička. Ľúbim ťa, sestra moja!” 

Viac informácií o tejto tragickej udalosti nájdete v našom predchádzajúcom článku.

FOTO BRUTÁLNA TRAGÉDIA! Vodič v obrovskej rýchlosti vrazil do DETÍ: Tie boli na mieste MŔTVE! Hrozivé DETAILY