Regióny Košice

FOTO KURIÓZNA NEHODA Opitý vodič rozmlátil auto na BENZÍNKE! Mrazivé svedectvo: Letel ako blázon, ohrozoval aj ľudí

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

KOŠICE – Vážna dopravná nehoda sa stala cez víkend v Košiciach. Vodič v sobotu (8. júna) nabúral pod vplyvom alkoholu do stojanu na čerpacej stanici krátko po piatej hodine ráno. Predtým údajne ešte stihol poškodiť jedno auto.

Po Moldavskej ulici v Košiciach sa viezol vodič na osobnom motorovom vozidle značky Škoda Superb. Smeroval do centra, keď nabúral do stojanu na čerpacek stanici. “Po vjazde na jednu z čerpacích staníc pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, a prednou časťou vozidla narazil do stojanu na čerpanie pohonných hmôt,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstvo PZ v Košiciach, Lenka Ivanová.

Opitý vodič nabúral do stojanu na čerpacej stanici. Zdroj: Polícia SR – Košický kraj

Príčinou nepozorného riadenia bol aj alkohol. “Počas dokumentovania dopravnej nehody bol vodič podrobný dychovej skúške, jej výsledok bol 0,77 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,60 promile,” uviedla hovorkyňa.

Ohrozoval autá i ľudí

Vodič mal ešte predtým ohrozovať ľudí v meste. “Lietal po meste ako blázon, ohrozoval ľudí, vytláčal autá. Našťastie, ublížil len sebe,” napísala na sociálnej sieti rozhorčene Katka. Jeho nebezpečnou jazdou údajne poškodil aj iné vozidlo. “Preletel okolo mňa a kamienky mi totálne poškodili nové čelné sklo,” uviedla Alexandra.

Nezodpovednou jazdou pod vplyvom alkoholu sa bude ešte zodpovedať polícii. “Vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia a neminulo ho obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dodala policajná hovorkyňa.

Opitý vodič nabúral do stojanu na čerpacej stanici. Zdroj: Facebook