FOTO Brutálny VRAH na ÚTEKU! Desivé DETAILY vrážd: Pátra po ňom INTERPOL

BRATISLAVA – Policajti už niekoľko rokov pátrajú po brutálnom vrahovi a bossovi východoslovenskej mafie – Róbertovi Okoličánym. Ten pred niekoľkými rokmi viedol skupinu násilníkov a kriminálnikov a sám zavraždil niekoľkých ľudí. Teraz uniká spravodlivosti. Po Róbertovi už pátra Interpol. 

 

Policajti už 5 rokov hľadajú brutálneho vraha a niekdajšie bossa východoslovenskej mafie Róberta Okoličányho. Najvyšší súd Slovenskej republiky ho v roku 2018 za vraždu dvoch mužov poslal do väzenia na doživotie.

Prvou jeho obeťou bol Jozef Ferenc († 28), ktorý pracoval ako vyhadzovač v erotickom salóne. Toho počas stolovania v babičkinom dome v obci Veľký Bar zastrelil sám Róbert Okoličány strelou do hlavy. Potom mu na hlavu natiahli igelitové vrece a zakopali ho pri obci. Hoci k vražde došlo 7. apríla 2001, jeho telo našli až o 6 rokov neskôr. Podľa portálu Pluska bol Jozef Ferenc agentom SIS a bol nasadený do mafiánskej skupiny. „Náš syn bol agentom SIS a medzi Okoličányovcov bol nasadený ako agent, a preto zomrel,“ poznamenala pre portál jeho matka.

Zaspomínala si aj na posledný deň, kedy o svojom synovi počula. „Bolo to 6. apríla 2001. Zavolal mi, aby som mu pripravila pas, že ide do Maďarska. Keď prišiel, videla som, že v aute je veľa ľudí, ale nedovolil mi, aby som ich videla. Dala som mu pas a spýtala som sa, kedy sa uvidíme. On len na mňa smutne pozrel a povedal, že sa mi ozve. A už sa nikdy neozval. Už tušil, že ide na smrť,“ dodala s obrovským zármutkom.

Ďalším mužom, ktorého Okoličány zavraždil, bol Marek Adam. Tomu sa podarilo získať autoritu v košickej časti Šaca, kde sa stal menším mafiánskym bossom. Podmanil si niekoľko benzínových púmp aj diskoték. Vyberal tiež poplatky od rómskych podnikateľov, ktorým požičiaval financie s astronomickými úrokmi. V niektorých podnikoch dokonca zvýšil výpalné až o 100%, čo sa mu napokon zrejme stalo osudným.

Marek Adam († 26) 12.11. 2001  vychádzal z reštaurácie v sprievode ďalšieho muža. Spoločne zamierili k zaparkovanému autu na parkovisko pred diskotékou Twister v Moldave. Do auta však už nenastúpil. Ozvali sa tri výstrely, z ktorých dva zasiahli jeho žalúdok. Mareka ešte stihli odviesť do nemocnice, kde podľa portálu Slovenská mafia povedal: „Dostali ma,“. Svojim zraneniam napokon   podľahol.

Muž, ktorý má za týmito chladnokrvnými vraždami stáť, je stále na úteku a nikto netuší, kde sa môže skrývať. Po Róbertovi Okoličánym, ktorý je odsúdený na doživotie, pátra aj Interpol.

Viac o téme: mafia, Róbert Okoličány, vrah

Súvisiace články