Regióny Košice

Dvaja chlapci skončili po zrážke s autom s ľahkými zraneniami, tretí muž už také šťastie nemal

Zdroj: KR PZ KE

KOŠICE – Dvoch ľahko zranených maloletých chodcov a jedného ťažko zraneného 36-ročného chodca si vyžiadali tri dopravné nehody v Košickom kraji. 

 

V piatok popoludní prechádzal maloletý chodec z Košíc cez priechod pre chodcov na Gemerskej ulici v Košiciach. Pred priechodom zastal a počkal, kým prichádzajúce vozidlo z jeho ľavej strany jazdiace v pravom jazdnom pruhu zastavilo a až potom vstúpil na vozovku.

Po prejdení jedného jazdného pruhu ho v ľavom jazdnom pruhu zachytila mazda, ktorú viedol 26-ročný Košičan. Maloletý chodec utrpel ľahké zranenia.

Zdroj: KR PZ KE

V sobotu popoludní viedla 48-ročná vodička z Košíc volkswagen po ceste v smere od Sečoviec smerom na Košice, pričom na úrovni základnej školy pri rómskej osade za Sečovcami došlo z doposiaľ nezistených príčin ku zrážke s maloletým chodcom.

“Udalosť je v štádiu objasňovania priestupku. Maloletý chodec utrpel ľahké zranenia,” informovali policajti.

V nedeľu večer viedol 63-ročný vodič z okresu Košice VW Sharan v obci Horovce, pričom na konci obce mu do jazdnej dráhy náhle vošiel 36-ročný chodec, ktorý pravdepodobne prechádzal cez vozovku.

Zdroj: KR PZ KE

Pri dopravnej nehode utrpel chodec podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia. Miesto dopravnej nehody bolo dôkladne zadokumentované za prítomnosti znalca z odboru cestnej dopravy. Dopravnú nehodu polícia vyšetruje.