Regióny Košice Michalovce Trebišov

Drogový záťah na Zemplíne: Jeden pervitín predával, druhý ho bral!

Drogový záťah na Zemplíne. Zdroj: KR PZ KE

DOLNÝ ZEMPLÍN – Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove v spolupráci a pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva policajného zboru Košice sa minulý týždeň zamerali na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti v trebišovskom okrese.

 

Pri policajnej akcii v stredu (6.10) „kukláči“ zadržali jednu podozrivú osobu v osobnom motorovom vozidle na území trebišovského okresu. “Počas vykonávania obhliadky miesta činu policajti zaistili plastové vrecúško s obsahom neznámej kryštalickej látky, ktoré už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu na pracovisku v Košiciach,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa predbežných výsledkov expertízy zaisteného bieleho kryštalického materiálu, ktoré už má polícia k dispozícii, zaistené množstvo metamfetamínu zodpovedá niekoľkým dávkam drogy.

Galéria
Drogový
Drogový záťah na Zemplíne. Zdroj: KR PZ KE
Drogový záťah na Zemplíne. Zdroj: KR PZ KE
Drogový záťah na Zemplíne. Zdroj: KR PZ KE
Drogový záťah na Zemplíne. Zdroj: KR PZ KE
navigate_before
navigate_next

“Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov obvinil 53-ročného muža z Trebišova zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.”

Pervitín delil na menšie dávky a predával

“Obvinený muž si mal podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažovať zakázané omamné a psychotropné látky z rôznych zdrojov, najmä pervitín. Minimálne od mája tohto roka ho mal prechovávať v mieste svojho bydliska, deliť na dávky a predávať konzumentom,” pokračuje hovorkyňa.

Obvinenému mužovi, ktorý je stíhaný väzobne, za zločin drogovej trestnej činnosti hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Hrozí mu až 10 rokov za mrežami

V druhom prípade vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva policajného zboru v Michalovciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a zabezpečení dôkazov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil 22-ročného muža z okresu Trebišov.

“Policajti ho zadržali v piatok pri železničnom priecestí v Michalovciach a zaistili omamnú látku i veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou. Obvinený mladík prechovával sklenenú fajku, zatavenú striekačku i plastové vrecko s obsahom bielej kryštalickej látky. Predbežná expertíza potvrdila, že ide o metamfetamín. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť niekoľko desiatok jednotlivých dávok drogy,” dodala Mésarová.

Obvinený mladík je stíhaný väzobne. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.