Regióny Košice Top

DRÁMA V LIETADLE Pilot VYHODIL pasažierku, ktorá si odmietla nasadiť rúško!

Ilustračné. Zdroj: airpotkosice.sk

KOŠICE – Ľudská arogancia niekedy nepozná hranice. Incident, ktorý sa odohral počas sobotňajšieho letu slovenských dovolenkárov, je toho dôkazom. V lietadle plnom ľudí si jedna z cestujúcich odmietla nasadiť rúško na tvár. Situácia sa až tak vyhrotila, že musel zasiahnuť samotný pilot lietadla.

Takúto scénu zachytáva krátke video vyhotovené zrejme jedným z pasažierov lietadla, ktorí cestovali z tureckej Antalye do Košíc. Ako prvý ho zverejnil denník Nový Čas, ktorému znepokojujúce video zaslal jeden z čitateľov.

Pani vraj hodinu presviedčali okrem posádky aj spolucestujúci, aby si dala rúško. Prišli ju ľudia prosiť, nech si dá na chvíľu respirátor, že im plače dieťa. Začala na nich vrieskať, že ju nebudú obmedzovať

„Že vám hanba nie je, fuj, hovädo, herečka!“ kričí jedna z pasažierok vo videu na inú ženu, ktorá práve kráča aj so svojím manželom smerom k východu z lietadla. Pri jej odchode ostatní cestujúci tlieskajú.

„Ale už má respirátor, sa mi zdá,“ hovorí ktosi na margo ženy, ktorá sa s ochranou dýchacích ciest pod nosom blíži k pilotovi a letuškám pri východe z lietadla.

„Vy ste si dovolili s celým personálom mňa vyhodiť von? Vy ste ma vyhodili,“ hovorí rozhorčene neprispôsobivá cestujúca smerom k pilotovi.

„Dobre urobili, vypadnite už von!“ komentuje hlasno iná pasažierka, no pilot ju rukou upokojuje.

„A teraz ja ako mám ísť domov? Môžem poprosiť batožinu aspoň? Teraz mi dajte, lebo ja odchádzam,“ hovorí rozladená žena pilotovi.

„Mám na vás zavolať políciu?“ pýta sa pilot.

„Zavolajte,“ vraví rázne nespokojná pani.

„Ale keď vás zoberie slovenská polícia, verte tomu, že budete ľutovať,“ adresuje ešte ktosi z ľudí odchádzajúcej pasažierke, ktorá aj s manželom vystupuje z lietadla.

Tento incident je jasným dôkazom, že problémy s celosvetovými mimoriadnymi opatreniami má len hlasná menšina a väčšina ľudí nemá problém dodržiavať najzákladnejšie pravidlá, akým je nosenie rúšok v určitých životných situáciách.