Regióny Košice

DOBRÁ SPRÁVA Pandemická situácia v košickej nemocnici sa výrazne zlepšila!

Zlá situácia v nemocniciach.
Ilustračná. Zlá situácia v nemocniciach. Zdroj: TASR / Martin Baumann

KOŠICE – Pandemická situácia v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice sa v uplynulých dňoch výrazne zlepšila. Uviedla to hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Kým pred týždňom evidovali 150 až 160 pacientov s ochorení COVID-19, v súčasnosti je ich hospitalizovaných 125. Z nich 80 percent nie je zaočkovaných, dve percentá absolvovali neúplné očkovanie.

 

Celková kapacita lôžok pre pacientov infikovaných novým koronavírusom je 308, nateraz sú obsadené na 42 percent. „Stabilizovaná je aj situácia na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde naši zdravotníci liečia pacientov, ktorí potrebujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu (UPV), aktuálne je tu hospitalizovaných 13 pacientov napojených na UPV,“ povedala s tým, že sa znížil aj počet pacientov, ktorí potrebujú neinvazívnu pľúcnu ventiláciu, tzv. high flow kyslíkové prístroje. „Na tie máme momentálne napojených 12 pacientov, v tých najkritickejších časoch to bolo vyše 30,“ dodala Krišková.

Súčasná situácia podľa jej slov umožňuje zdravotníkom čerpať si dovolenky a oddýchnuť si pred prípadnou ďalšou vlnou spojenou s nástupom omikron variantu nového koronavírusu.