Regióny Košice Rožňava

Divadlo Actores oslávi 30. sezónu novou inscenáciou pre deti a mládež

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

ROŽŇAVA – Mestské divadlo Actores v Rožňave pripravilo pri príležitosti jubilejnej 30. divadelnej sezóny novú inscenáciu pre deti a mládež. Premiéru hry Záhadná skriňa kúzelníka Piňa uvedie divadlo na svojich doskách v sobotu (16. 12.) popoludní. Informoval umelecký šéf divadla Róbert Kobezda.

Nová inscenácia rožňavského divadla predstavuje výpravný rozprávkový príbeh okolo dvojice hlavných postáv, ktorými sú Leila a jej osamotený a zatrpknutý strýko Richard. Hra divákov ponára do čarodejného sveta plného záhad, kúziel a trikov a určená je pre deti od troch do desiatich rokov.

“Posolstvo je určené deťom a tým dospelým, ktorí zabudli na svojho príbuzného a nechali ho izolovať sa od sveta. Magická rozprávka o láske k blížnemu je zároveň príbehom o rodiacom sa priateľstve. Detskému divákovi chceme ponúknuť príležitosť otvoriť svoju predstavivosť svetom mágie a tajomstva, identifikovať emócie a riešiť vnútorný konflikt, ktorý sa spája s neporozumením či trpezlivosťou alebo aj odvahou,” priblížil Kobezda.

Profesionálne Mestské divadlo Actores v Rožňave vzniklo v roku 1994, jeho prvým predstavením bola autorská absurdná inscenácia Plot. Doposiaľ vytvorilo vyše sedemdesiat inscenácií, ktorými oslovuje deti, mládež i dospelé publikum. Rožňavské divadlo svoje predstavenia prezentovalo i v zahraničí na rôznych medzinárodných festivaloch či podujatiach a za svoju činnosť získalo viacero ocenení.