Regióny Košice

Deň kariéry sa v Košiciach uskutoční v online priestore

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

KOŠICE – Tohtoročný Deň kariéry, v rámci ktorého sa stretnú zamestnávatelia a študenti, sa uskutoční v stredu 14. apríla v online priestore. Organizuje ho Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC) Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach.

 

Ako TASR informoval hovorca univerzity Tomáš Zavatčan, livestream bude vysielaný na profile univerzity na sociálnej sieti. Okrem živého prenosu sa študenti môžu o zamestnávateľoch dozvedieť bližšie informácie z vopred pripravených videí či diskusií. Záznam Dňa kariéry bude uverejnený rovnako na profile UPJŠ na sociálnej sieti.

“Vysoká účasť zamestnávateľov na Dni kariéry ukazuje, že o absolventov UPJŠ je mimoriadny záujem nielen u regionálnych subjektov. Príležitosť, ktorá sa týmto spôsobom našim študentom ponúka, je potrebné využiť a myslieť na svoju budúcnosť už počas vysokoškolského štúdia,” uviedol rektor UPJŠ v Košiciach Pavol Sovák.

Veľtrh pracovných príležitostí, ktorý sa pre epidemickú situáciu minulý rok neuskutočnil, tento rok podľa Zavatčana zaznamenal nárast záujmu zo strany firiem. Aj napriek kríze avizovanej vo viacerých odvetviach existuje predpoklad vysokého dopytu po perspektívnych študentoch.

“Pracovný trh sa momentálne aj z dôvodu prebiehajúcej pandémie dynamicky vyvíja. Zamestnávatelia budú mať v tomto ročníku Dňa kariéry príležitosť predstaviť zmeny, ku ktorým došlo vo svete práce vplyvom pandémie, napríklad vo vedení pohovorov alebo v samotnom spôsobe práce. Pre študentov a absolventov je to skvelá možnosť ukázať, ako flexibilne vedia na tieto zmeny reagovať a zaujať zamestnávateľov aj v online priestore,” dodala riaditeľka Univerzitného poradenského centra UPJŠ Veronika Zibrinyiová.