Regióny Košice Top

Čo sa to deje? Ďalšiu mladú ženu OKRADLI a chceli ZNÁSILNIŤ! Útočník zneužil, že bola opitá

Ilustračné foto ZDROJ: FB Polícia SR, Trenčiansky kraj

KOŠICE – Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o brutálnom znásilnení mladej 21-ročnej ženy na diskotéke v Humennom a už sa na verejnosti objavil ďalší ohavný prípad. Mladá Košičanka na sociálnej sieti varovala pred nebezpečným násilníkom, ktorý ju okradol a pokúsil sa znásilniť! Malo sa tak stať len päť blokov od jej bytu.

 

To, čo sa v posledných dňoch udialo na východnom Slovensku, postavilo mnohých zo stoličiek. Vražda zdravotnej sestry Eriky na Nový rok či znásilnenie len 14-ročného dievčatka na ulici. Jeden by si myslel, že to už nemôže byť horšie. Násilie si však vypýtalo ďalšiu obeť.

Len pred niekoľkými dňami napísala mladá Košičanka desivý status do jednej z facebookových skupín. V ňom opisovala nepríjemný incident, ktorý sa jej stal okolo 1,00 hodiny ráno na Spútnikovej ulici v Košiciach. Ako sama napísala, chcela tým predovšetkým varovať ostatných obyvateľov sídliska.

„Pekný deň Vám prajem, mám na Vás všetkých prosbu,“ začína písať v statuse. „Píšem síce neskoršie, ako som mala, ale v sobotu medzi 1:00-1:30 ma prepadli Na jazere. Stalo sa to na Sputníkovej 12, ako sú garáže,“ zdôverila sa o traumatizujúcom zážitku mladá žena. „Prosím, ak niekto niečo videl, tak nech mi napíše správu,“ dodala.

Priznala, že najviac po tomto otrasnom zážitku utrpela jej psychika. “Ublížili mi skôr na psychike, ale čo už, stalo sa! Vzal mi telefón a chcel ma znásilniť,” píše zúbožená Košičanka.

Zneužil jej opitosť

Po tom, ako uverejnila svoj status, na incident okamžite reagovali obyvatelia sídliska. Mnohí z nich sa pýtali na opis útočníka, avšak mladá žena im ho nedokázala poskytnúť. Ako sa ukázalo, napadnutá bola, podľa vlastných slov, pod vplyvom alkoholu.

„Mala dosť vypité, ale stalo sa. Škoda, že jedna žena sa tak dokáže ožrať… stále som pila s mierou, že som vedela aj čo robím, ale teraz som to prepískla,“ píše ľútostivo.

Podľa komentujúcich však vina v žiadnom prípade nebola na jej strane. „Na vine nie je vaša opitosť, ale ten násilník. Len si to teraz nezačnite vyčítať. Držím palce, nech sa z toho šoku rýchlo dostanete,“ zneli povzbudivé komentáre.

Ako reagovala polícia?

Keď sa mladá žena spamätala zo šoku, šla na políciu, kde celú vec nahlásila. Podľa jej slov, však to, ako na ňu reagovali muži zákona, profesionálne nebolo. „Áno, bola som na polícii… hliadka privolaná nebola, lebo som bola pod vplyvom alkoholu a bola som v šoku, ale také jednanie som nikde nezažila…. vypočúvali ma na chodbe, ani občiansky odo mňa nepýtali…. zapisoval si to len do zošita, aj to verím, že keď som odišla, tak to preškrtli a papier vyhodili,“ píše nahnevane.

Naša redakcia oslovila v danom prípade aj políciu. Na odpovede stále čakáme.