Regióny Košice

Chrípkové prázdniny mali minulý týždeň v Košickom kraji na 19 škôl a škôlok

V Košickom kraji mali deti chrípkové prázdniny. ZDROJ: TASR/Branislav Caban

KOŠICE – Výskyt chrípkových ochorení v Košickom kraji stúpol minulý týždeň o 24,6 percenta a celkovo výskyt akútnych respiračných ochorení sa zvýšil o 5,1 percenta. Takzvané chrípkové prázdniny mali spolu na 13 materských a šiestich základných školách v kraji. O epidemiologickej situácii za 7. kalendárny týždeň informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach.

 

Celkovo za týždeň mali hlásených 10 345 prípadov akútnych respiračných ochorení, z toho bolo 941 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v okrese Rožňava a najnižšiu v okrese Gelnica. Najviac chorých bolo medzi deťmi do piatich rokov.

Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu pre zvýšenú chorobnosť hlásili vo ôsmich materských školách v Trebišove, troch v Košiciach a po jednej v okresoch Gelnica a Rožňava. Pri základných školách išlo o štyri školy v okrese Trebišov a po jednej v Košiciach a okrese Košice-okolie.

V rámci ochorenia COVID-19 hlásili v minulom týždni v Košickom kraji 106 prípadov, čo je o dva menej ako týždeň predtým.