Regióny Košice Michalovce

Cestári v okrese Michalovce pre množstvo snehu povolali externé sypače

Zdroj: TASR / František Iván

KOŠICE – Najhoršia situácia na cestách v Košickom kraji pre silné sneženie a vietor je aktuálne v okrese Michalovce, kde vyhlásili prvý situačný stupeň a mimoriadne podmienky. “Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) má na cestách všetky svoje mechanizmy, stredisko v Michalovciach muselo z dôvodu hustého sneženia a nárazového vetra povolať aj pomoc externých sypačov,” informovala TASR o situácii k 9.00 h hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

 

Najmä na otvorených úsekoch ciest sa tvoria snehové jazyky a záveje. Podobná situácia je aj v okrese Sobrance a Trebišov. “Cestári počas celej noci a rána čistia najmä hlavné úseky ciest, ale keďže vietor nafúkava sneh na cestu a znehodnocuje aj posyp, prosíme vodičov o trpezlivosť a zvýšenie opatrnosti na cestách,” uviedla hovorkyňa.

Pre okres Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie bol už predtým pre silné sneženie a vietor vyhlásený prvý situačný stupeň, ktorý naďalej trvá. Pre nákladnú dopravu nad 3,5 tony je uzatvorená cesta z obce Dedinky po Ostrú skalu, takisto horský priechod Dobšiná aj cesta z Úhornianskeho sedla po Krásnohorské Podhradie.

“Počas uplynulých 24 hodín minuli krajskí cestári vyše 800 ton posypového materiálu a absolvovali takmer 260 výjazdov, z toho najviac v okrese Rožňava. V teréne je aktuálne viac než 100 mechanizmov. Podľa plánu zimnej údržby sú ako prvé udržiavané cesty prvej triedy, následne cesty druhej a tretej triedy,” doplnila Terezková.