Regióny Košice

Čelná zrážka motorových vozidiel pri Dargove. Na mieste ošetrili viacero zranených osôb

ZDROJ. fb Vrtuľníková záchranná zdravotná služba

DARGOV – Vrtuľníková záchranná zdravotná služba z Košíc zasahovala v nedeľu dopoludnia pri dopravnej nehode pri obci Dargov v okrese Trebišov. Po čelnej zrážke dvoch motorových vozidiel sa malo na mieste nachádzať viacero zranených osôb, informovala Vrtuľníková záchranná zdravotná služba na svojej internetovej stránke.

 

“Pilot vrtuľníka pristál v blízkosti miesta nehody, posádka si následne prevzala do svojej starostlivosti ženu (71), ktorá utrpela poranenia viacerých častí tela,” priblížila s tým, že leteckí záchranári poskytli pacientke neodkladné zdravotné ošetrenie priamo na mieste, následne ženu s takzvanou polytraumou preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave pri vedomí letecky previezli do košickej univerzitnej nemocnice. “Ostatní zranení ostali v starostlivosti pozemných záchranárov,” uzavrela Vrtuľníková záchranná zdravotná služba.

Ako potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru, pri nehode zasahovali všetky záchranné zložky. “Naši vyslobodili dve zakliesnené osoby a odovzdali ich do starostlivosti zdravotníkom rýchlej zdravotnej pomoci,” uviedol.

 

Galéria
ZDROJ: fb Vrtuľníková záchranná zdravotná služba
Zranenú do nemocnice odviezol záchranársky vrtuľník. Ilustračné FOTO
ZDROJ: fb / Dopravný servis KE,KS-Pavol Tikom
navigate_before
navigate_next