Byť dobrovoľníkom v košickom útulku sa oplatí. Čaká ich bezplatné cestovné

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

KOŠICE – Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) zaviedol počas letných prázdnin bezplatné cestovné pre dobrovoľníkov útulku v Haniske. Magistrát mesta o tom informoval v tlačovej správe. „Dopravný podnik mesta Košice podporuje dobrovoľnícke aktivity obyvateľov nášho mesta. Na základe žiadosti útulku v Haniske sme sa rozhodli v spolupráci s mestom Košice poskytnúť pomoc, a zaviedli sme bezplatnú prepravu v čase letných prázdnin. Takto chceme podporiť dobrovoľníkov, ktorí chcú nezištne pomôcť útulkáčom,“ uviedol generálny riaditeľ DPMK Vladimír Padyšák.

 

Bezplatná preprava je určená pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú zapojiť do skrášlenia prostredia v útulku alebo pomôcť v ich aktivitách. Nárok na bezplatnú prepravu budú mať držitelia dobrovoľníckeho preukazu, ktorý dostanú na základe registrácie priamo v útulku v Haniske. Nárok na bezplatnú prepravu majú dospelí, deti aj ich sprievodcovia.

„Keď sme si na sociálnej sieti zisťovali predbežný záujem, prekvapilo nás, že sa na dobrovoľnícke aktivity za týchto podmienok prihlásilo okolo 700 ľudí. Ďakujeme preto, že nám mesto aj dopravný podnik vyšlo v ústrety. Verím, že toto gesto nezostane bez odozvy,“ hovorí šéfka útulku Romana Šerfelová.

Dva bezplatné spoje do konca prázdnin

Na autobusovej linke č. 21 budú dva bezplatné spoje, pričom premávať budú do konca prázdnin, do nedele 1. septembra 2019. Bezplatný ranný spoj do útulku v Haniske odchádza denne zo Staničného námestia o 8:45 popoludňajší spätný spoj odchádza od útulku denne o 14:15.

„Aj toto je ústretové gesto mesta a dopravného podniku voči dobrovoľníkom, ktorí sa rozhodnú nezištne pomáhať. Ide o jeden z prvých benefitov, ktorý spoločne ponúkame. V súčasnosti pracujeme na systéme podpory dobrovoľníckych aktivít a nastaviť ho chceme tak, aby sa dobrovoľníctvo aj v budúcnosti, nielen v tomto roku, kedy sú Košice Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva, stalo prirodzenou súčasťou života v našom meste,“ uviedla námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová.

Autobusová linka č. 21 premáva na trase Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – SOŠ automobilová – Perešská – Útulok a zastavuje na všetkých zastávkach na trase.

Viac o téme: dobrovoľníci, dobrovoľnícky preukaz, DPMK, Košice, Lucia Gurbáľová, Námestie osloboditeľov, primátor mesta Košice, Staničné námestie, útulok v Haniske, Vladimír Padyšák

Súvisiace články