Regióny Košice Spišská Nová Ves

BRUTÁLNY ÚTOK NOŽOM Muž dobodal pred nákupným centrom dve ženy!

Ilustračné. Zdroj foto: KR PZ / Prešovský kraj

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Momenty hrôzy a obavy o vlastné životy zažili včera popoludní dve Spišianky. V dopoludňajších hodinách boli totiž brutálne napadnuté 44-ročným útočníkom s nožom zo Spišskej Novej Vsi.

 

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva 44-ročného muža zo Spišskej Novej Vsi, ktorý včera (28.9.) dopoludnia v blízkosti centra v Spišskej Novej Vsi  fyzicky napadol dve ženy vo veku 34 a 64 rokov.

“Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž najprv pristúpil k ženám, ktoré práve ukladali nákup do vozidla a v ruke držal nôž. Pod hrozbou zabitia mladšiu ženu udrel do oblasti brucha, staršiu odsotil. Potom sa rozbehol najprv k 34-ročnej žene a v úmysle usmrtiť bodol ju do oblasti brucha. Staršiu zo žien bodol nožom do krku. Keď sa mladšia zo žien chcela pred útočníkom ukryť vo vozidle, nožom jej uštedril ešte bodnú ranu do chrbta. V ďalšom útoku mu zabránil svedok celého incidentu, ktorý muža spacifikoval,” opisuje desivú scénu košická krajská hovorkyňa Jana Mesárová.

Staršia zo žien pri útoku utrpela podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia do 42 dní a mladšia ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 6 týždňov, ktoré si vyžiadali okamžitý operačný zákrok v nemocnici.

Hrozí mu doživotie

Policajti bezprostredne po čine páchateľa tohto skutku obmedzila na osobnej slobode aj vďaka občanom a eskortovala na policajné oddelenia na realizáciu potrebných úkonov. Obvinený 44-muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.

“Obvinenému mužovi za tento obzvlášť závažný zločin, spáchaný na dvoch osobách a na chránenej osobe, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie,” dodáva Mesárová.

Bližšie okolnosti, ako aj motív konania obvinenej osoby, sú predmetom vyšetrovania.