Regióny Košice Michalovce

BRUTÁLNA VRAŽDA sestričky Eriky stále máta: Polícia vyšetruje, prečo jej OČITÍ SVEDKOVIA nepomohli! Padne obvinenie?

Brutálna vražda Eriky. ZDROJ: FB

MICHALOVCE – Slovensko sa dodnes spamätáva z brutálnej vraždy zdravotnej sestry Eriky (46) z Michaloviec, ktorú na Nový rok zabil len 18-ročný Valentín z miestnej osady. Hlavným motívom vraždy boli peniaze, avšak vyšetrovatelia postupom času zistili ďalšie dôležité skutočnosti. Zaujímalo ich, prečo zúfalej žene, ktorá v centre meste volala o pomoc, nikto nepomohol.

 

Novoročná vražda krásnej Eriky z Michaloviec poznačila mnohých obyvateľov Slovenska. V osudné ráno sa 46-ročná žena, ktorá kedysi pracovala ako zdravotná sestra, vybrala do bankomatu v Michalovciach po peniaze. Vtedy však ani len netušila, že to bude posledná vec, ktorú urobí. Eriku si totiž vyhliadol len 18-ročný Valentín H. z miestnej  rómskej osady,  ktorý mal jasný cieľ. Obohatiť sa aj za cenu vraždy. Úbohú ženu chladnokrvne dobodal nožom.

Kľúčovými boli kamerové záznamy z miesta činy. Tie zachytili Erikin zúfalý krik o pomoc počas toho, ako ju Valentín prenasledoval ulicami. Kamerové záznamy však zachytili ešte ďalšiu podstatnú udalosť. Svedkov tragédie, ktorí na vlastné oči videli ako Eriku Valentín naháňa s nožom v ruke, no napriek tomu nezakročili.

NOVÉ VIDEO z brutálnej vraždy! Kamery zachytili posledné sekundy dobodanej Eriky: Vieme, prečo mala byť na ulici

Muži zákona sa preto rozhodli vykonať ďalšiu analýzu rozsiahlych kamerových záznamov z miesta činu a jeho okolia. „Za účelom stotožnenia ďalších možných svedkov uvedeného skutku. Vo veci sú vypočúvané viaceré osoby a prebieha rozsiahle znalecké dokazovanie, ktoré nie je ukončené,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

BRUTÁLNA VRAŽDA sestričky Eriky: Beštiálnym VRAHOM má byť 18-ročný mladík z osady! Poznáme ďalšie detaily útoku

Práve bezpečnostné kamery zachytili, ako sa Erika snažila prenasledovateľovi utiecť, aj to, že na jej zúfalý krik nikto nereagoval.

 

Najdesivejšie je, že celá hrôzostrašná udalosť mala dvoch očitých svedkov. Tí však namiesto toho, aby Erike pomohli, zabočili do vedľajšej uličky. Dvojica, ktorá krátko pred tragickým konfliktom musela počuť úpenlivé volanie ženy bojujúcej o holý život, jej z nepochopiteľných dôvodov nepomohla. Vyšetrovatelia postupne prichádzajú na to, že svedkov bolo viac.

Zavraždenej Erike nik nepomohol. ZDROJ: FB

Kto je údajný VRAH sestričky Eriky? Dobrý chlapec, ktorý sa bojí KRVI či drogový díler? Slová kriminalistu šokujú

Videá z bezpečnostných kamier zachytávajú nie len viacerých očitých svedkov vraždy, ale aj osoby, ktoré videli Erikine bezvládne telo ležať na chodníku, no nepomohli jej. Bez ľútosti ho obišli. Vyšetrovatelia sa preto zamerali aj na podozrenia z viacerých možných trestných činov, a to krivej výpovede voči viacerým osobám  a neprekazenia trestného činu. “Doposiaľ však nebolo proti nikomu vznesené obvinenie,” uviedla hovorkyňa Krajskej prokuratúry Košice Jarmila Janová pre noviny.sk.

Na záver dodala, že vyšetrovanie by malo byť ukončené do dvoch mesiacov. Bude to však záležať od výsledkov procesných úkonov.