Regióny Košice

Brutálna vražda 24-ročnej ženy! Druh jej bodol nôž priamo do srdca

Ilustračné foto: Polícia SR

SEČOVCE – Scéna ako z hororového filmu sa stala v piatok večer v tretej najväčšej rómskej osade na východe Slovenska. 39-ročný Eugen chladnokrvne zavraždil svoju len 24- ročnú družku Romanu, s ktorou žil v miestnej osade. Počas hádky ju nožom bodol priamo do srdca.

 

Ako pre Zregiony.sk uviedli ich susedia, Eugen mal agresívne sklony už v minulosti. Väčšinou tomu tak bolo počas alkoholického opojenia. „Ľúto nám to je, ona bola dobré dievča. On bol stále agresívny, všetkých v dome týral. Bil ich často, niekedy použil aj palice,“ povedala miestna osadníčka.

Ako redaktorka Zoznamu ďalej zistila, počas incidentu zohrával v nešťastnom prípade dôležitú rolu aj alkohol. „Eugen dosť pil. Najprv žil s Romaninou mamou a až neskôr začal žiť s ňou. Bol dosť žiarlivý, tak asi preto sa v ten večer pohádali. Zabiť ju však podľa nás nechcel, mal ju rád,“ dodali miestni Rómovia.

Hrozí mu doživotie

Tragická udalosť sa odohrala v piatok (10.12.) večer. „Okolo 20.30 hodiny bola v miestnej rómskej osade v meste Sečovce, za doposiaľ presne nezistených okolností, do oblasti hrudníka ostrým predmetom bodnutá 24-ročná miestna žena. Žena aj napriek poskytnutej prvej pomoci po prevoze do nemocnice, krátko po 22. hodine, zraneniam nezlučiteľnými so životom, podľahla,“ uviedla policajná krajská hovorkyňa Lenka Ivanová.

Ako doplnila, mužovi hrozí za čin trest doživotia. „Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý po vykonaní potrebných procesných úkonov zadržal 39-ročného Eugena a obvinil ho z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Po umiestnení do cely policajného zaistenia krajský policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie,“ dodala Ivanová.