Regióny Košice

AKTUÁLNE VIDEO OBROVSKÝ POŽIAR Po nehode dvoch KAMIÓNOV tretí zachvátili PLAMENE! Cestu museli uzavrieť

ZDROJ: Facebook

SOROŠKA – Horský priechod Soroška dnes dopoludnia museli uzavrieť. Dôvodom je požiar kamióna, ktorý zablokoval cestu v klesaní z priechodu. Nachádza sa priamo pod železničným mostom.

K požiaru kamiónu došlo v stredu dopoludnia na ceste I/16 pri Jablonove nad Turňou v okrese Rožňava priamo pod železničným mostom. Premávka pri horskom priechode Soroška v čase od 9.50 h bola uzavretá v oboch smeroch na nevyhnutne potrebný čas počas hasenia požiaru, čo trvalo zhruba pol hodinu. Potvrdila to polícia a hasiči.

“Následne bol jeden pruh sprejazdnený,” uviedla  košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Polícia udalosť dokumentuje a zisťuje bližšie okolnosti. Policajti oddelenia Železničnej polície zároveň zisťujú, či požiarom nedošlo k poškodeniu železničnej trate.

 

Zásah hasičov pri likvidácii požiaru nákladného vozidla potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jozef Bálint s tým, že zranené osoby neboli hlásené.

ZDROJ: Facebook/Dopravný servis

Dnes ide už o druhý incident na tejto ceste. O čosi skôr tam vodiči hlásili zrážku dvoch kamiónov. Dopravu na horskom priechode Soroška obmedzila dopoludnia aj udalosť, keď sa z návesu jedného kamiónu uvoľnila pneumatika, ktorá poškodila druhý kamión.

Polícia to vedie ako škodovú udalosť, ku ktorej došlo na ceste od reštaurácie na Soroške smerom na vyhliadku na Jablonov nad Turňou. “Pri tejto udalosti došlo k zablokovaniu oboch jazdných pruhov. Pred 11.00 h bola cesta sprejazdnená v jednom jazdnom pruhu, striedavo,” informovala Mésarová. Policajti na mieste usmerňovali cestnú premávku.