Regióny Košice Rožňava Top

AKTUÁLNE FOTO OBROVSKÉ NEŠŤASTIE na ceste! Na miesto vyslali 2 VRTUĽNÍKY a 4 sanitky: Ranené je aj DIEŤA

Zdroj: FB/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

JABLOŇOV NAD TURŇOV – Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR informovalo, že vyslalo viaceré záchranárske vrtuľníky a pozemné ambulancie k dopravnej nehode viacerých áut v Jablonove nad Turňou v okrese Rožňava.

Aktualizované 16:25 – Ako spresnila polícia, pri nehode utrpelo zranenia šesť ľudí. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR na sociálnej sieti informovalo, že zo šiestich zranených je jedno dieťa. Na miesto vyslali dva záchranárske vrtuľníky a štyri pozemné ambulancie.

Zdroj: FB/Air – Transport Europe, letecká záchranná služba

“Detský pacient bol transportovaný letecky do nemocnice v Košiciach so zranením hrudníka, brucha a panvy,” uvádza OS ZZS s tým, že druhý vrtuľník transportoval do košickej nemocnice ženu rovnako s poraneniami hrudníka, panvy a brucha. Ostatných zranených po prvotnom ošetrení previezli do nemocníc v Rožňave a v Košiciach pozemnými ambulanciami.

Aktualizované 15:37 – Prvé informácie hovorili o piatich zranených, z toho je jedno dieťa. Polícia neskôr spresnila, že pri nehode sa zranilo celkom šesť osôb. “V stúpaní na horský priechod Soroška v smere od Košíc, v katastri obce Jablonov nad Turňou, došlo podľa prvotných informácií z miesta udalosti k čelnej zrážke 2 vozidiel,” priblížila polícia.

Až do odletu vrtuľníka bol úsek cesty uzavretý a neprejazdný. “V súčasnosti je doprava regulovaná a usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru striedavo v jednom jazdnom pruhu,” informovala polícia.