Regióny Košice

AKTUÁLNE Nešťastie v Košiciach. Pri požiari zahynuli tri deti, na mieste sú hasiči

Zdroj: FB / Prezídium hasičského a záchranného zboru

KOŠICE – Život troch detí si vyžiadal požiar jednoduchej stavby v mestskej časti Košice – Juh. Na mieste zasahuje viac ako 10 hasičov. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, plamene zachvátili celú stavbu, hasiči vo vnútri našli tri maloleté osoby bez známok života. Momentálne pracujú na likvidácii požiaru.

 

Podľa polície išlo o požiar chatrče, pričom hlásenie o požiari mali dostať krátko po 8. hodine ráno. “Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky. Po uhasení požiaru príslušníkmi HaZZ boli v zhorenisku nájdené podľa prvotných informácií tri telá bez známok života, pravdepodobne ide o maloleté deti. Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý vykonáva prvotné a neodkladné úkony,” informovali na sociálnej sieti. Bližšie informácie poskytnú neskôr.

Vo vážnom stave je 30-ročný muž, ktorý utrpel popáleniny pri utorkovom tragickom požiari v Košiciach. Zahynuli pri ňom tri deti. Pacienta v šokovom stave previezli na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice Košice-Šaca. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel, ktorá šačiansku nemocnicu spravuje.

 „Utrpel popáleniny II. a III. stupňa na 27 percentách tela s možnosťou postihnutia dýchacích ciest. Nachádza sa na jednotke intenzívnej starostlivosti kliniky,” uviedla s tým, že mu zabezpečili vitálne funkcie. Dodala, že v spolupráci s políciou boli prijaté potrebné bezpečnostné opatrenia.

Správu aktualizujeme