Regióny Košice

AKTUÁLNE: Na košickej Hlavnej stanici aj v obchodnom centre nahlásili bombu, budovy evakuovali

ZDROJ: zoznam.sk

KOŠICE – Na košickej stanici momentálne zasahujú policajti a ďalšie záchranné zložky. Na Hlavnej stanici totiž nahlásili bombu. Pre zoznam.sk to potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

 

Okolo 17,00 hodiny nahlásil neznámy páchateľ bombu na košickej stanici. Cestujúcich vyhnali z vlakov a oznámili, aby sa zhromaždili na nástupištiach. Policajti zároveň potvrdili, že najbližšie dve hodiny nebude vypravený žiaden vlak. Na stanici sú všetky záchranné zložky, situácia je však pokojná. Okolie a budovu museli evakuovať a priestory prehľadával špeciál tím so psami.

Bomba bola nahlásená nielen na železničnej stanici, ale aj v obchodnom centre, ktorý takisto evakuovali. Polícia anonymné hlásenie na oboch miestach preveruje. “Záchranné zložky vykonávajú opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku osôb,” povedala Mesárová.  Ako viedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč, v dôsledku uvedeného hlásenia došlo k meškaniu šiestich vlakov v rozsahu od 20 do 70 minút. Premávku podľa jeho slov obnovili tesne pred 18.00 h.

Galéria
ZDROJ: zoznam.sk
ZDROJ: zoznam.sk
ZDROJ: zoznam.sk
ZDROJ: zoznam.sk
navigate_before
navigate_next