Regióny Košice Domáce Top

AKTUÁLNE FOTO Poznáme OBEŤ brutálnej nehody AUTOBUSU! O život prišiel mladý Štefan: Blízki sú zdrvení

ZDROJ: pixabay.sk, FB

POZDIŠOVCE – Po pondelňajšej zrážke autobusu na D2 dnes ráno došlo k ďalšej tragickej havárii autobusu. Na trase Pozdišovce – Trhovište (okres Michalovce) sa zrazil autobus s osobným autom, ktoré skončilo v priekope. Pri nehode zomrel jeden človek, podľa prvotných informácií sa zranili aj tri deti, ktoré sedeli v autobuse.    

 

Aktualizované 10:29 Podľa našich informácií mal pri brutálnej zrážke zahynúť mladý chlap Štefan. Blízki sú z tejto straty zdrvení. “Trafo môj, budeš mi chýbať, kamarát,” poznamenal Pavol. Zdrvená je aj jeho kamarátka Sandra. “Tak veľmi chýbaš …kamarát do každého počasia… Neviem sa s tým zmieriť,” poznamenala.

Aktualizované 10:00 – Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová doplnila, že nehoda sa stala za doposiaľ presne nezistených okolností, auto sa čelne zrazilo s linkovým autobusom, v ktorom sa viezlo 11 cestujúcich. “Na miesto boli ihneď vyslané všetky záchranné zložky. Mladý vodič osobného auta utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom,” priblížila Mésarová.

Polícia miesto udalosti v týchto chvíľach dôkladne dokumentuje. U vodiča autobusu bola na mieste vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Prípadné požitie alkoholu u vodiča osobného vozidla bude zisťované pri pitve.

Cesta je naďalej uzavretá a policajné hliadky riadia cestnú premávku, odkláňajú dopravu na obchádzkové trasy. Bližšie okolnosti, za akých k tejto dopravnej nehode došlo, čo bolo jej presnou príčinou a miera zavinenia jej účastníkov, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová dodala, že na mieste je viacero zranených. Ich počet a rozsah zranení nateraz nekonkretizovala, keďže zdravotnícky zásah naďalej trvá.

Polícia v tejto súvislosti vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali na cestách zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali a sledovali situáciu okolo seba.

Nehoda. Zdroj: FB/Dopravný Servis HE-MI-SV-VT-ML
Zdroj: FB/Dopravný Servis HE-MI-SV-VT-ML

Aktualizované 8:30 – “Nehodu nám nahlásili krátko po 7. hodine, na mieste sú stále všetky záchranné zložky. Zranení sú dvaja chlapci a jedno dievča, pri nehode zomrel vodič osobného auta,” priblížil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ)

K nehode došlo na úseku častých dopravných nehôd.

Z dôvodu dokumentovania nehody je štátna cesta 1/19 medzi obcami Trhovište – Pozdišovce uzatvorená v oboch smeroch. Policajti cestnú premávku odkláňajú na obchádzkové trasy cez obce Bánovce nad Ondavou a Laškovce.

Zdroj: FB/Zelená vlna
Zdroj: FB/Dopravný servis TV MI KE VT PO