Regióny Košice Moldava nad Bodvou Top

AKO Z FILMU Pamätáte si malú bežkyňu v balerínkach? Dnes zbiera úspech za úspechom

Zdroj: FB / Centrum voľného času CVrČek

MOLDAVA NAD BODVOU – Je asi len málo takých, čo pred tromi rokmi nezachytili príbeh dievčaťa menom Annamária. Mladá bežkyňa z osady v Moldave nad Bodvou všetkých šokovala, keď vyhrala miestny atletický míting – v balerínkach. Záber, na ktorom stojí na stupni víťazov na najvyššej priečke, rýchlo obletel Slovensko a stal sa populárnym na sociálnych sieťach. To však bol iba začiatok.

Písal sa 19. jún 2018, keď sa po víťazstve v súťaži Beh za zdravím na najvyšší stupienok postavila Annamária Horváthová. Dievča pochádzajúce so skromných pomerov ihneď vzbudilo pozornosť a to najmä tým, že triumf sa jej podarilo dosiahnuť v obuvi, ktorú ani zďaleka nemôžeme považovať za športovú.

Netrvalo dlho a nádejná mladá športovkyňa sa stala členkov Atletického legionárskeho klubu v Moldave nad Bodvou a úspechy na seba nenechali dlho čakať. Jeden skutočne významný sa jej podaril aj v túto nedeľu, takmer presne tri roky po spomínanej súťaži. „20. júna 2021, Annamária súťažila na Majstrovstvá SR dorastencov a dorasteniek v Košiciach. V behu na 1500 m dorasteniek zvíťazila!,“ uviedlo na sociálnej sieti Centrum voľného času CvrČek. Práve to po jej pamätnom “balerínkovom“ víťazstve našlo sponzora, ktorý jej zakúpil prvé bežecké topánky. Zároveň jej zabezpečili aj trénera.

Víkendové víťazstvo nebolo jej prvým tohtoročný úspechom. V rovnakej disciplíne zvíťazila aj v máji na súťaži Vrhačská tour 2021. Z tej istej súťaže si odniesla aj striebornú medailu v behu na 100 metrov. Výpočet jej víťazstiev a medailových úspechov je však omnoho dlhší vrátane úspechov na juniorských majstrovstvách Slovenska.

Annemárii prajem veľa úspechov aj v ďalších súťažiach.